Maccabi Futsal Blog – algus

Tere tulemast Maccabi saalijalgpalli blogile. Alustasime blogi pidamist mitmel põhjusel. Esiteks, soovime ise kõvasti areneda futsali teoorias, taktikas. Usume, et läbi blogipidamise saavutame silmapaistva edasimineku, omandame palju praktikas realiseeritavaid teadmisi, täiendame oma oskusi. Teiseks, soovime käesolevat blogi teha kättesaadavaks kõikidele futsalihuvilistele.Üritame teha meie blogi võimalikult huvitavaks ja kasulikuks.

Blogis räägime saalijalgpalli teooriast ja taktikast, analüüsime Eesti MVte mänge. Räägime samuti ka tipptasemel peetud mängudest, nagu näiteks MM ja EM, UEFA liiga jt.

Nädal tagasi just lõppes Horvaatias peetud EM, kus krooniti võitjaks Euroopa absoluutne saalijalgpalli tipp Hispaania koondis, kellel õnnestus tõsta võidukarikat 6 korda 8-st. Hämmastav tulemus.

Möödunud laupäeval lõppenud EMil võitis Hispaania kõik mängud, lüües 20 väravat, mis teeb keskmiselt 4 väravat mängus. Kogu turniiri sama näitaja on 5,4. Arvestades asjaoluga, et kaks mängu lõppesid rohkem kui kümnese väravatesajuga (Aserbaidžaan 8 – 9 Serbia ja Rumeenia 3 – 8 Hispaania) , siis nii öelda “normaalse saalialgapllistiili” keskmist väravatearvu võib julgelt allapoole lasta. Selline madal löödud väravate number näitab, et futsal on suhteliselt kinnine jalgpall, kus kaitse ületrumbamine on äärmiselt raske ja nõuab head meeskonnatööd ja inviduaalseid oskusi.

Enamus väravaid on EMil sündinud kas standardolukordadest või kauglöökidest. “Kasti seest” otse mängust suudavad ära lüüa ainult parimad. Tipptasemel saalivutis suudavad meeskonnad alati palli kaotades kaitsepositsioonidele tagasi, kus nad teevad platsi nii tihedaks ning kõik koridorid läbipääsmatuks, et ainsateks võimalusteks jäävad kas standardolukorrad või kauglöögid.

Täna oma esimeses blogis soovime tähelepanu pöörata just kauglöökidele, kuna Eesti meistrikatel on see äärmiselt harv nähtus. Meil mängitakse väga lahtist futsali, mis lubab jõuda väravani nii öelda “palli sisse veeretades”.

Allpool saate näha erinevaid tipptasemel sooritatud kauglööke, saate arutada, kuidas löökideni jõuti, misliigutusi ja kombinatsioone kasutati.

Samuti toome viimase videona ühe kauglöökideni jõudmise arendamise harjutuse. Soovitame seda trennis teha.

Nüüd siis harjutus.Tehke seda trennis. See võib kasu tuua.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: