11. voor Saalijalgpalli MV’stel

Õnnestus sel nädalavahetusel kaks mängu ära vaadata. Ühe pealtvaatajana (Raketa-Augur), teise mängijana (Maccabi-Narva). Ega mängijana väga palju ei näe ka, närvitsed ainult ning mölised kohtunikega. 🙂

Augur jäi silma hea kombinatsioonimänguga. Kombineerisid ilusti. Oleks Augur agressiivsem kaitses ja realiseeriks kõik oma 110%-sed võimalused, seis oleks võinud olla vabalt 10:0. Arst lõi meetri pealt latti, Nõmmiko lõi tühjast väravast mitu korda mööda. Augur jõudis rünnakutel löökideni peamiselt ühe väga elementaarse kombinatsiooniga – tagumise posti katmine. Liikumist oli meestel palju ning see ajas Raketa kaitse segadusse. Raketa kaitse ei suutnud enam mehi jälgida. Enamus väravaid lõi Augur väravaala lõikavast söödust kas tagapostist või värava eest.

Selles videos vaata 1:04 rünnakus löödud värav. Priit Murumets lõi väga sarnase värava Raketale esimesel poolajal.

Siin videos (Hispaania kahe parima klubi mängus) rünnakul 0:38 algusega on ilusti näha, kui oluline on, et ilma pallita mängija rünnakul jookseks automaatselt tagaposti juurde. Väga hea ja õpetlik värav. Augur lõi mitu sellist Raketale ja jättis realiseerimata ka päris mitu.

0:33 algusega Ukraina värav. Sama asi. Tähtis on olla aktiivne ja lõpuni värava juurde joosta. Siin peab mõistma, et kui mängija ei jookse tagumisele postile, siis on suur risk, et rünnak luhtub. Ülioluline on aktiivne olla ja pakkuda ennast.

Trennis sellise mängu harjutamiseks tehakse väga lihtne harjutus. Limiteeritud ajaga (mõned sekundid) väga kõrges tempos rünnak 3 vs 2 ja 2 vs 1. Rünnaku lõppfaasis (enne väravasöötu andmist või lööki) pall peaks olema alati keskel asuval mängijal, sest temal on kõige rohkem variante rünnaku arendamiseks – sööt vasakule, sööt paremale, löök.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: