Viimases voorus toimub tõeline lahing hõbemedalite pärast

Viimases voorus toimub tõeline lahing hõbemedalite eest

05.03.2012

Augur on praegu teisel kohal 3 punniga Narva ees. Saatuse kombel kohtuvad viimases voorus just need kaks meeskonda omavahel. Juhendist:
Paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse:
a) väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis;
b) suuremat võitude arvu;
c) omavaheliste mängude punkte;
d) omavaheliste mängude väravate vahet;
e) üldist väravate vahet;
f) suuremat löödud väravate arvu.

Narva võidu puhul punkt A ei lähe kohaldamisele, kuna miinuseid pole ühelgi meeskonnal. Samuti ka punkt B ei selgita paremat, kuna mõlemil siis 8 võitu. Punkt C ei selgita ka hõbedat, kuna omavaheliste punktide järgi oleks seis võrdne 3:3.
Punkt D: omavaheliste mängude väravate vahe – et hõbedale tulla peab Narva võitma Augurit üheväravalise vahega, välja arvatud 0:1, või siis suurema väravatevahega.
Kui Narva võidaks 1:2 (see oli nende tiimide esimese kohtumise seis), siis Narva on hõbe punkt E järgi, kuna üldine väravate vahe oleks suurem.
Äge mäng tuleb.

Ka Araratil tuleb otsustav mäng. Mainoriga. Ararat on praegu eelviimasel kohal, mis viib neid üleminekumängudele. Raketa on 1 punktiga Araratist ees ning mängib Anžiga. Usun, et vaatamata motivatsiooni puudumisele Anži teeb oma tavalise hea mängu ja võidab Raketat. Ararati päästab üleminekumängudest ainult võit. Viigi puhul oleks Raketa ikka ees kuna Araratil üks tühistatud tulemus kirjas. Kerge mäng ei tule, kuna Mainoril võimalus veel Makkabist mööda minna ja 4 koha saada. Just Makkabi ja Mainor kohtusid sel nädalavahetusel. Makkabi võitis 8:5. Vanameister Švets sai otse punase vägivaldse käitumise eest.
Tahaks ära märkida ühte väga ebameeldivat seika, mis leidis aset pealtvaatajate tribüünil. Üks tuntud Mainori fänn (nime ma ei avaldaks) oli nii hoos, et ei suutnud kontrollida oma emotsioone ja sai hakkama Karistusseaduatiku § 151 järgi kvalifitseeruva süüteoga. Vaenu õhutamine seoses rahvusega. See ei ole normaalne käitumine ja ei tee Eesti jalgpallile head. Tahaks väga uskuda, et selliste väljaütlemiste autor ei mõtle asja tõsiselt.

Esiliigas oli üks äärmiselt otsustav mäng. Telinek-Maardu. Maardu vajas võitu, et säiliks lootus meistriliigasse pääseda. Telinek omakorda tahtis eelmises voorus lollisti kaotatud punktid tagasi saada. Telinek võitis Maardut 9:6. Nüüd seis selline, et Raitwood on enne viimast vooru esikohal, Telinek ühe puntkiga maas teisel kohal. Raitwood on suhteliselt kindel ML-sse pääseja, kuna viimane kohtumine on nõrga Kohilaga ja seda koduseinte vahel.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: